koszyk0 sztuk  
user Zaloguj
zwierzaki
Wydawnictwo: fry fly music
Nr katalogowy: ZWIERZAKI
Nośnik: 1 CD
EAN: 5902020613008
20,00 zł
20% taniej
16,00 zł
w magazynie
Zamów
Nasze kategorie wyszukiwania

Rodzaj: muzyka dla dzieci

Zwierzaki

fry fly music - ZWIERZAKI
Kompozytor
Wykonawcy
Franek Garstecki, Jaś Garstecki, Julia Siatecka, Alena Szyszka, Filip Szyszka, Marek Gordziej
Zwierzaki - piosenki, podkłady do wspólnego śpiewania, podklady z linią melodyczną
Od pierwszych dźwięków, od pierwszego wersu nie znika z twarzy zdrowy uśmiech. Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje – leczy!

Technicznie płyta składa się z trzech części: piosenek śpiewanych głównie przez dzieci, profesjonalnych podkładów do samodzielnego śpiewania, i podkładów z linią melodyczną.

Płyta Zwierzaki powstała jako odpowiedź muzyków na potrzeby dzieci – od razu dodam – ich własnych. Jako spełnienie zupełnie naturalnej potrzeby pokazania pociechom pracy i zawodu rodziców. Dorośli: muzycy, autorzy tekstów, wykonawcy to zawodowcy, ale także rodzice. Ich zadaniem jest nie tylko rozbawić, ale również nauczyć. W muzyce, tekstach jest mnóstwo radości, humoru i żywiołowości – nie brakuje jednak nigdy profesjonalizmu.

Autorem tekstów i większości muzyki na płycie jest poznański – nie zawaham się napisać – poeta Marek Gordziej. Nie flirtuje z dziećmi, nie szczebiocze i nie próbuje infantylizować. Nie zniża się do poziomu sześcio czy dziesięciolatka. Teksty wręcz przepięknie eksponują trudne do śpiewania zbitki głosek charakterystyczne dla języka polskiego. Śpiewają dzieci muzyków prowadzone przez rodziców, więc polszczyzna tych piosenek – zachwyca. Aż miło posłuchać płyty, w której cały tekst można bezbłędnie przepisać ze słuchu! Teksty opowiadają o zwierzętach w sposób dowcipny. Sympatia autora do „braci mniejszych” jest niewątpliwa.

Muzyka nawiązuje do różnych gatunków. Jest rock, raegge, country, blues, piosenka kabaretowa? Instrumentarium zupełnie naturalne. Bez udziwnień, bez nachalnego w piosenkach dla dzieci syntezatora.

Nagranie zrealizowano w Poznańskim studiu Fry Fly Music. Nagrywali tu: Roy Wilson – wokalista zespołu Genesis, Krzysztof Cugowski, Hanna Banaszak. Multiinstrumentalistą i realizatorem dźwięku jest Michał Garstecki, znany z udziału m.in. w projekcie Roberta Friedricha (Lica) – Arka.

Ponieważ piosenki są zakaźne. Do płyty autorzy dołączyli podkłady do samodzielnego śpiewania. Profesjonalne, i dla mniej zaawansowanych – takie z linią melodyczną. Oczywiście, wszystkie linie melodyczne grane są na instrumentach akustycznych.

Produkt w stu procentach naturalny!

Zobacz także:

  • SIGCD 2162
  • DCD 34210
  • AVI 8553350
  • ONYX 4177
  • SIGCD 591
  • PACD 96068
  • C 989201
  • SIGCD 598
  • SWR 19085
  • MS 012