koszyk0 sztuk  
user Zaloguj
nifccd055
Back cover pokaż tył okładki

Wydawnictwo: Fryderyk Chopin Institute
Seria: Muzyka zatrzymana w czasie
Nr katalogowy: NIFCCD 055
Nośnik: 1 CD
Data wydania: lipiec 2018
EAN: 5906395034123
48,00 zł
10,4% taniej
43,00 zł
na zamówienie
Zamów
Nasze kategorie wyszukiwania

Epoka muzyczna: 20 wiek do 1960, romantyzm
Obszar (język): polski
Rodzaj: koncert

Zarębski / Lutosławski: Dances Galiciennes; Concert for Orchestra

Fryderyk Chopin Institute - NIFCCD 055
Wykonawcy
I Culture Orchestra / Andrey Boreyko
Nagrody i rekomendacje
 
Music Island Recommends
 
Zawartość
Najnowsza płyta w serii „Koncerty zatrzymane w czasie” to rejestracja koncertu, który odbył się 13 sierpnia 2017 roku w ramach organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina festiwalu „Chopin i jego Europa”.

I, Culture Orchestra pod dyrekcją Andrey’a Boreyki wykonała wówczas Koncert na orkiestrę Witolda Lutosławskiego, Tańce galicyjskie Juliusza Zarębskiego oraz Mazura z Halki Stanisława Moniuszki. 3 Tańce galicyjskie Juliusza Zarębskiego zinstrumentowane na orkiestrę symfoniczną przez Franza Liszta publikowane są po raz pierwszy w historii światowej fonografii.

I, Culture Orchestra to międzynarodowy zespół młodych muzyków, których rosnący poziom wykonawstwa doceniają melomanii, dziennikarze, eksperci i wybitni soliści. Powstaniu orkiestry przyświecała idea solidarności oraz postulat budowania mostów ponad podziałami kulturowymi i politycznymi. Powołany przez Instytut Adama Mickiewicza w 2011 rok projekt jest szczególną okazją do spotkania młodych muzyków z Polski, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy.

Andrey Boreyko należy do najwyżej cenionych współcześnie dyrygentów, regularnie współpracując ze znakomitymi orkiestrami z całego świata.

Live recording, 13 of August 2017

Zobacz także:

  • NIFCCD 069
  • NIFCCD 067
  • TXA 18100
  • EDA 43